Субота, 27.04.2024, 04:01Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Сайт Великокостромської
загальноосвітньої
школи

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історичний музей нашої школи


     Музей  під назвою «Кімната бойової і трудової слави» засновано в 1963 році вчителями історії Пархоменко О.П., української мови та літератури Позігун О.В., директором школи  Купріяновим  П.С. Музей було створено з метою збору матеріалу по історії села з часу виникнення для написання історичного нарису в зібрання  «Історія міст і сіл України» Дніпропетровська область. (Фото з музею можна побачити у фотоальбомі "Наш музей")

     При  музеї працює клуб «Пошук», секція листування. Група лекторів знайомить учнів школи, жителів села з самими яскравими і маловідомими сторінками історії рідного краю, подіями Великої Вітчизняної війни  на території Апостолівщини, села. Група екскурсоводів  постійно проводить оглядові тематичні  екскурсії для різного віку  відвідувачів шкільного музею. Група дослідників намагається прослідкувати історію походження кожного експонату музею.

     Членами історико – краєзнавчого гуртка проводяться екскурсії, велопробіги по місцях бойової слави 74 гв.с.д. на території Апостолівського району під девізом «Ми пам'ятаємо, ми не забудемо». Проводяться зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни: односельчанами Мартиненком О.У., Чумаком П.С.,Федоненком Г.П., учасниками війни, працівниками тилу, свідками військових дій на території села, вечори, конференції «І пам'ятає світ врятований, і подвиг, і славу», проводиться операція «Турбота» з метою надати волонтерську допомогу учасникм війни, допомога по догляду за Братськими могилами в центрі села, пошуки і встановлення невідомих імен загиблих воїнів продовжуються під назвою «Ім'я твоє на обеліску».

    «Мій лист ветерану» . На базі  музею проводяться зустрічі з відомими людьми , тематичні вечори «Земляки – учасники війни », читацькі і наукові конференції «Вивчай свій рідний край», тематичні пересувні виставки «Днів цих слава не поляже»,  дні відчинених дверей. У ньому стали традиційними  уроки мужності, уроки спілкування учнів з ветеранами війни.  Музей надає посильну допомогу студентам вузів, які цікавляться історією села .  

       Музей Великокостромської  загальноосвітньої  середньої школи кімната бойової і трудової слави села Велика Костромка створений в 1963 році. За 46 років існування музею вся його робота спрямована на виховання  патріотизму, національного  самоусвідомлення, громадянського  виховання учнів, широкого  загалу  мешканців села. Робота музею тісно спланована,  створена Рада Кімнати бойової і трудової слави, в яку  входять вчителі , учні школи,  представники громадськості, ветерани  Великої Вітчизняної війни. При музеї працює клуб «Пошук», секція листування. Група лекторів знайомить учнів школи, жителів села з найяскравішими і маловідомими сторінками історії рідного краю, подіями Великої Вітчизняної війни на території Апостолівщини, села. Група екскурсоводів постійно і систематично проводить  оглядові, тематичні екскурсії  для самого різного  віку відвідувачів шкільного музею. Група дослідників намагається  прослідкувати історію походження кожного експонату музею.

      Клуб «Пошук» здійснює різнопланову пошукову роботу. Його цікавлять історія школи, події Великої Вітчизняної війни, бойовий шлях дивізій, які визволяли село від  німецько – фашистських загарбників. Пошуковці розшукують нові імена воїнів, які загинули, визволяючи наше село Велика Костромка в лютому 1944 року.

     Велике дослідження було проведене по вивченню трагедії 1932 – 1933 років  - Голодомору. Записані імена людей, які будуть занесені до Книги  Скорботи , що  буде надрукована  в Києві.  У зв'язку з цією  страшною датою були проведені спеціальні читання, виставка документів, записані спогади очевидців.

      Члени клубу «Пошук» продовжують збирати матеріал про земляків – учасників Великої Вітчизняної війни, щоб зробити свій внесок в  «Книгу пам'яті». Дуже важливим є також і те,  що учні відшукують імена загиблих  мирних громадян під  час війни  для занесення їх в «Книгу скорботи України». При цьому використовують самі різні  джерела пошуку.  Це і переписка з архівами , музеями , з рідними  загиблих , очевидцями тих подій.

    Членам клубу «Пошук» вдалося відшукати в Московському державному  архіві документи, які стосуються школи, на основі яких було написано  короткий нарис історії школи.  Також членами історико-краєзнавчого гуртка зібрано матеріал про так званих «остарбайтерів» під час час виконання проекту «Доля громадян України, постраждалих від нацистських переслідувань», яку  проводив український національний фонд «Взаєморозуміння і примирення» в 2006-2007 н.р. Мешканці села В.Костромка стали жертвами  організованої кампанії примусового вивезення на роботу в Німеччину. У Німеччину було відправлено 452 жителів села в результаті насильницьких дій. Вдалося встановити імена 125 осіб. Пошуковці взяли інтерв'ю і записали спогади «остарбайтерів» із спогадів Будченка В.П., Капусти П.З., Шулежко Г.Д., Щолочок-Хоменко М.С. постає географічна карта Німеччини: Бамтерх, Ессенкруфедрей, Дисель, Крехель, Моерс… Минуло майже 65 років з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні і 66 років з Дня визволення села Велика Костромка від німецько-фашистських загарбників.Але листи від рідних нагадують про ті страшні , кровопролитні бої і сьогодні. Листи надсилають внуки, діти, які просять повідомити чи є на меморіальній дошці імена їхніх рідних, що загинули звільняючи наше село.

     Це листи від Солдатова С.О. із Владивостока, який запитує чи є ім’я його діда на меморіалі в с.В.Костромка, тому , що їм відомо , де  і як загинув їхній дід. Від нас він отримав підтверджуючу відповідь. Подібного змісту був і лист із Ставропольського краю від Борисенко Р.І., яка запитує чи збереглася могила її батька Руднєва І. Г. Так, як Братські могили завжди впорядковані,  доглянуті, тому пошуковці відшукали могилу її батька і дали відповідь.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту